Otis Elevator Company
Maailmanlaajuinen Otis
Suomi
Maailman johtava hissien, liukuportaiden ja liukukäytävien valmistaja, toimittaja ja huoltaja
 
 Etusivu |
 

OTIS OY

Toimintamme kattaa koko maan. Katso tarkemmat yhteystiedot alla.
Vaihteen puhelinnumero on 0204 8681.
OTISLINE-päivystyspalvelu 24 h/vrk 0800-168 111.
Päivystyspalvelun varanumero on 03-2132594.

PÄÄTOIMIPAIKAT

Vesimyllynkatu 3, PL 473, 33101 TAMPERE
Vetokuja 4, 01610 VANTAA

Toimitusjohtaja

Sauli Mäntylä
sauli.mantyla@utc.com
050 469 5145

Myyntijohtaja

Jani Järvenpää
jani.jarvenpaa@utc.com
0400 263 680

Työturvallisuusjohtaja

Petri Kärkelä
petri.karkela@utc.com
040 545 6937

Huoltomyyntijohtaja

Petri Kastell
petri.kastell
@otis.com
0400 431 199

Huollon kenttäjohtaja

Tommi Tienhaara
tommi.tienhaara
@otis.com
040 500 1792

IT-johtaja

Jaakko Surama
jaakko.surama@utc.com
040 729 6626

Henkilöstöjohtaja

Juho Kalliomaa
juho.kalliomaa
@otis.com
0400 911 028

Talousjohtaja, CFO

Fabrice Bongiovanni
fabrice.bongiovanni
@utc.com
040 843 9468

Kenttäjohtaja, NE & S

Jari Tarvainen
jari.tarvainen@otis.com
0400 836 005

Tiedottaja, Ethics
& Compliance Officer

Hanna Ylli
hanna.ylli@otis.com
0204 868 802
040 567 9225

Teknologiainsinööri

Jukka Paattilammi
jukka.paattilammi
@otis.com
040 524 1473

Materiaalihallinto-
ja logistiikkapäällikkö

Timo Pokkinen
timo.pokkinen@otis.com
0400 625 627

ETELÄ-SUOMEN ALUE

Vetokuja 4, 01610 VANTAA
Paraatikenttä 5, 2. krs, 45100 KOUVOLA
Hitsarinkatu 2, 20360 TURKU

Uustuotemyynti

Ville Valtonen
ville.valtonen@otis.com
0400 197 157

Uustuotemyynti

Antti Vaittinen
antti.vaittinen@otis.com
040 668 3690

Liukuporrasmyynti

Ari Aho
ari.aho@otis.com
0400 514 901

Modernisointimyynti

Pertti Taivainen
pertti.taivainen@otis.com
040 5229198

Korjausmyynti

Tapio Kujanpää
tapio.kujanpaa@otis.com
040 766 5934

Myyntiassistentti, tarkastuspöytäkirjat, osoitteenmuutokset

Kaisa Puttonen
kaisa.puttonen@otis.com
040 354 8007

Asennuspäällikkö, uudet hissit ja modernisointi

Jaakko Suomi
jaakko.suomi@otis.com
0400 579 8987

Asennuspäällikkö, uudet hissit ja modernisointi

Jari Sulonen
jari.sulonen@otis.com
0400 655 016

Huoltotyönjohtaja

Kari Helminen
kari.helminen@otis.com
0400 610 421

KOUVOLA
Asennuspäällikkö ja huoltotyönjohtaja

Risto Tuominen
risto.tuominen@otis.com
0400 652 291

KAAKKOIS-SUOMI
Huolto-, korjaus- ja modernisointimyynti

Kari Kiiski
kari.kiiski@otis.com
0400 709 020

TURKU
Korjaus- ja modernisointimyynti

Matti Salkimo
matti.salkimo@otis.com
040 549 5099

VÄLI-SUOMEN ALUE

Vesimyllynkatu 3, PL 473, 33101 TAMPERE
Pajatie 8, 40630 JYVÄSKYLÄ

Uustuotemyynti

Jonna Kerby
jonna.kerby@otis.com
0400 448 413

Korjausmyynti, huoltoesimies

Jouni Pääsky
jouni.paasky@otis.com
040 511 8467

Myyntiassistentti, tarkastuspöytäkirjat, osoitteenmuutokset

Jaana Lehtinen
jaana.lehtinen@otis.com
040 573 5790

Myynti-insinööri

Keijo Karjala
keijo.karjala@otis.com
040 523 3848

Huoltotyönjohtaja

Eero Karjalainen
eero.karjalainen
@otis.com
0400 625 076

Kenttäpäällikkö
Länsi-Suomi
Uustuote- ja modernisointi

Tarmo Sarkanen
tarmo.sarkanen@otis.com
040 596 4214

JYVÄSKYLÄ
Modernisointimyynti

Erno Lehtinen
erno.lehtinen@otis.com
040 839 0060

JYVÄSKYLÄ
Huoltotyönjohtaja

Timo Hirvi
timo.hirvi@otis.com
0400 731 328

ITÄ-SUOMI
Asennuspäällikkö
Uudet hissit

Risto Tuominen
risto.tuominen@otis.com
0400 652 291

POHJOIS-SUOMEN ALUE

Krouvintie 3, 90400 OULU

Huoltomyyntijohtaja (koko Suomi)

Petri Kastell
petri.kastell@otis.com
0400 431 199

Uustuotemyynti

Petri Kastell
petri.kastell@otis.com
0400 431 199

Huolto-, korjaus- ja modernisointimyynti

Ville Alaluusua
ville.alaluusua@otis.com
0400 790 004

Asennuspäällikkö ja huoltotyönjohtaja

Hannu Pekkala
hannu.pekkala@otis.com
040 664 6461

ASIAKASPALVELUKESKUS

Customer Service Center
Asiakaspalvelukeskuksen päällikkö

Kimmo Aaltonen
kimmo.aaltonen@otis.com
040 569 6101

Myyntiassistentti
Osoitteenmuutokset (Etelä-Suomi)

Kaisa Puttonen
kaisa.puttonen@otis.com
040 354 8007

Myyntiassistentti
Osoitteenmuutokset (muu Suomi)

Jaana Lehtinen
jaana.lehtinen@otis.com
040 573 5790

TALOUS

Talousjohtaja, CFO

Fabrice Bongiovanni
fabrice.bongiovanni
@utc.com
040 843 9468

FP&A Manager

Kimmo Vekkeli
kimmo.vekkeli@otis.com
050 598 5836

Accounting Manager

Matias Sandström
matias.sandstrom
@otis.com
0400 507 024

Laskentaekonomi

Merja Hasselqvist
merja.hasselqvist@otis.com
040 631 4616

Ostoreskontra, A/P

Maritta Lehtinen
maritta.lehtinen
@otis.com
040 631 3540
 
 
©2016 Otis Elevator CompanyKäyttöehdot | Yksityisyyden suoja | Palaute | Hakemisto